Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

A w Młodzawach ? babski comber

Data publikacji: 2018-11-07, Data modyfikacji: 2018-11-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Koło Gospodyń Wiejskich „Młodzawy dziś i jutro” powstało 28.03.2018 r. Swoją siedzibę ma w świetlicy wiejskiej w Młodzawach Dużych. Kobiety od samego początku rozpoczęły prężną działalność głównie w temacie kulinarnym oraz we wszelkiego rodzaju pracach rękodzielniczych. Są również zaangażowane w realizację różnych projektów we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Młodzaw – Nasza Przyszłość, Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Współpracują z OSP w Młodzawach. Obecnie panie z KGW są w trakcie realizacji projektu pt. „A w Młodzawach – babski comber”, finansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) w ramach III edycji Świętokrzyskiego Funduszu Młodych Inicjatyw Stowarzyszenie Integracja Rozwój (SiR). W ramach tej inicjatywy koło gospodyń z Młodzaw otrzymało dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych na realizację działań związanych z rozwojem organizacji pozarządowych. Jako młode stowarzyszenie, koło ma liczne potrzeby związane np. z przygotowaniem potraw i ich transportem docelowym (dożynki, Dni Ponidzia itp.) Fundusze otrzymane w ramach projektu pozwoliły na zakup potrzebnego sprzętu agd i innych przedmiotów np. kuchenka turystyczna gazowa, lodówka turystyczna itd. W ramach tego projektu realizowane są spotkania, zajęcia kulinarne, tematycznie różnorodne np. pieczeń nie tylko z mięsa, świat dawnych deserów. Kobiety bardzo chętnie się spotykają, wymieniają doświadczeniami – nie tylko kulinarnymi? Poprzez realizowane w ramach projektu działania kobiety ze stowarzyszenia zachęcają inne panie ? mieszkanki Młodzaw do wspólnego spotykania się, przyłączania się do grupy, dzielenia się poglądami. Realizacja projektu pozwoli na rozszerzenie działalności młodej organizacji jaką jest Koło Gospodyń Wiejskich „Młodzawy dziś i jutro” w zakresie kultywowania tradycji kulinarnych, umożliwi realizację kolejnych inicjatyw.      Artykuł A w Młodzawach ? babski comber pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=51703
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola