Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Artur Dutkiewicz zagrał dla pińczowskiej publiczności

Data publikacji: 2018-08-26, Data modyfikacji: 2018-08-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Mazurki, oberki, jazz i folk. Muzyka tak daleka i tak bliska. Muzyka autentyczna i porywająca. Kto w sobotni wieczór wybrał koncert Artura Dutkiewicza i Kompanii Janusza Prusinowskiego na długo zapamięta wyjątkowy klimat, jaki na scenie stworzyli artyści. Koncert otwierający cykl „Pińczowskie klimaty” zrealizowany został przez Lokalną Organizacją Turystyczną Ziemi Pińczowskiej przy współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Pińczów i Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. „Nie mogło nie być dziś z nami Artura Dutkiewicza – Honorowego Obywatela naszego miasta, ambasadora Pińczowa i muzyki jazzowej.” – mówił Burmistrz otwierając wydarzenie. Ponad półtoragodzinny koncert był wyjątkowym wydarzeniem muzycznym, tak jak wyjątkowe jest połączenie jazzu z folkiem. „Mazurek był przez stulecia wizytówką Polski, funkcjonował zarówno w kulturze salonowej, jak popularnej ? opowiadał Janusz Prusinowski. Podobnie jak jazz mazurek to muzyka tworzona ad hoc (…) Ten język muzyczny jest wyrazem czegoś, co jest w człowieku niezmienne.” Publiczność nagrodziła artystów owacjami na stojąco. Koncert sfinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Artykuł Artur Dutkiewicz zagrał dla pińczowskiej publiczności pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=49680
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola