Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Będzie nowe oświetlenie uliczne 

Data publikacji: 2018-07-30, Data modyfikacji: 2018-08-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Gmina Pińczów uzyskała dofinansowanie projektu pn.: „Wsparcie gospodarki niskoemisyjnej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego na obszarze Gminy Pińczów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 3.4 „Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej” Osi III „Efektywna i zielona energia” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Wartość całkowita projektu to 3 999 346, 27 zł, z czego wkład własny z budżetu Gminy Pińczów wynosi 599 901, 94 zł, a 85% to dofinansowanie. Projekt obejmie wymianę 2235 opraw lamp na energooszczędne typu LED i zostanie zrealizowany do końca 2019 roku. „Pozwoli to znacząco zmniejszyć wydatki na energię elektryczną i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców poprzez lepsze oświetlenie ulic i chodników na terenie całej gminy” ? podsumował burmistrz Włodzimierz Badurak. Wniosek złożony został przez gminę w grudniu 2016 r. W całym województwie dofinansowanie otrzymało 17 gmin, z których nasza oceniona została bardzo wysoko i sklasyfikowana na drugim miejscu. Dzisiaj do Urzędu Miejskiego w Pińczowie przyjechał Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, który w imieniu Zarządu Województwa podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji z Burmistrzem Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierzem Badurakiem. Przy podpisaniu umowy obecni byli radni Rady Miejskiej w Pińczowie. Artykuł Będzie nowe oświetlenie uliczne  pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=49226
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola