Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bez pińczowian w Sejmiku Wojewódzkim

Data publikacji: 2018-10-24, Data modyfikacji: 2018-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki w wyborach do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Najwięcej, bo 16 mandatów zdobył Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Oznacza to, że komitet ten uzyskał większość  w 30 – osobowej radzie i to on będzie obstawiał stanowiska marszałka województwa oraz wicemarszałka.  9 miejsc w regionalnym parlamencie uzyskał Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Lider ludowców, dotychczasowy marszałek Adam Jarubas zdobył 31,980 głosów i był to najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów. Trzy mandaty zdobyła Koalicja Obywatelska, gdzie jedynką w okręgu 4 był  Maciej Kmita. Dotychczasowy radny Miasta i Gminy Pińczów uzyskał 3 382 głosów, lecz wysoki wynik nie przełożył się na miejsce w sejmiku. Po jednym mandacie przypadły KWW Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty oraz Koalicyjnemu Komitetowi Wyborczemu SLD Lewica Razem. Niestety żadnemu mieszańcowi naszego powiatu nie udało się dostać w szeregi 30 – osobowej rady Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.  Łukasz Krawiec z Pińczowa startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy uzyskał 236 głosów. Ilona Modrzewiecka z Młodzaw, kandydatka Polskiego Stronnictwa Ludowego zdobyła 693 głosy. Na Macieja Kmitę reprezentującego Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska zagłosowały 3382 osoby, a na jego koleżankę z komitetu Annę Soję z Kij głos oddało 417 wyborców. Reprezentanci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem: Łukasz Kozera ze Złotej, Magdalena Mazurek z Pińczowa oraz Ewelina Golowska z Mozgawy zdobyli kolejno 1 669, 309, 254 głosy. Lidię Krzemińską z Pińczowa z KUKIZ’15 poparło 256 osób, zaś Danutę Janikowską z Pawłowic z KUKIZ’15 poparły 142 osoby. Kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty Piotr Cempura i Łukasz Biały wybory zakończyli z wynikiem 203 ten pierwszy oraz 717 drugi. Janina Krzypkowska z Pińczowa kandydatka KW Prawo i Sprawiedliwośc  zdobyła 1527 głosów,  Rekordowa liczba wyborców poszła do urn w naszym województwie, gdzie do głosowania poszło 56,31 procent uprawnionych obywateli, co stawia Świętokrzyskie, na tle innych województw w czołówce, pod względem frekwencji. Artykuł Bez pińczowian w Sejmiku Wojewódzkim pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=50982
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola