Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bułat Okudżawa wiecznie żywy w pieśniach i balladach

Data publikacji: 2018-08-12, Data modyfikacji: 2018-08-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Ponadczasowe piosenki Bułata Okudżawy w nietuzinkowych aranżacjach muzyków trójmiejskiego zespołu Piramidy rozbrzmiewały dziś w sali Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Było nastrojowo i dynamicznie, poetycko i muzycznie. Emocjonalne wykonania słynnych utworów, z kultową „Modlitwą” na czele, oczarowały słuchaczy i na długo zostaną w pamięci uczestników koncertu.  „Chcemy, żeby pamięć o Okudżawie przetrwała, także wśród młodego pokolenia – mówi Piotr Kajetan Matczuk.” – lider zespołu. Muzycy zaśpiewali te najbardziej znane i legendarne utwory, będące wyznacznikiem jego największych i najbardziej charakterystycznych twórczych lat. Z Piotrem Kajetan Matczukiem na scenie wystąpi znakomici gitarzyści: Artur Chyb i Tomasz Imienowski.    Bułat Okudżawa to twórca należący do największych bardów XX wieku i odegrał bardzo dużą rolę w kształtowaniu piosenki nie tylko rosyjskiej, ale poprzez znakomite tłumaczenia Osieckiej czy Młynarskiego był też niezwykle lubiany w Polsce. Nic więc dziwnego, że dzisiejszy koncert oklaskiwał w Pińczowie nadkomplet publiczności.                Artykuł Bułat Okudżawa wiecznie żywy w pieśniach i balladach pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=49288
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola