Wtorek, 23 Kwietnia 2024   imieniny: Jerzy, Wojciech

Busko lepsze w derbach Ponidzia

Data publikacji: 2018-08-19, Data modyfikacji: 2018-08-21
A A AWydrukDrukuj

Niespodzianki nie było. Nida Pińczów przegrała na własnym stadionie derbowy mecz z zespołem Zdroju Busko Zdrój aż 3:0. Mimo to, że piłkarze Nidy są od dłuższego czasu w sportowym dołku, mecze z drużyną „za miedzy” elektryzują wielu kibiców w naszym mieście. Nie inaczej było i tym razem. Na stadion przy ulicy Pałęki zjawiła się liczna publika by wspierać zespół ze stolicy Ponidzia.  Nida Pińczów -MKS Zdrój Busko 0:3 (0:0) 47.Piotr Radwański, 53. Marcin Piotrowski, 80. Krystian Zaręba Nida: Damian Pałaszewski – Jacek Kempkiewicz (70. Tomasz Paniec), Michał Krzak , Dawid Skowera, Paweł Bandura, Artur Garula, Artur Karasek (50. Bartłomiej Fitowski), Kamil Wijas (63 Jakub Buczak), Dominik Sobczyk, (82. Adrian Brzezoń), Piotr Gajda, Oskar Zygan. Pierwsza połowa w wykonaniu obydwóch zespołów była dość senna, a gra toczyła się bardziej w środku pola, choć więcej przy piłce utrzymywali się piłkarze Zdroju i to oni stworzyli sobie najlepszą okazję do strzelenia bramki. W 40. minucie po strzele Jana Kowalskiego piłka trafiła w poprzeczkę Nidy. Co nie udało się piłkarzom z Buska pod koniec pierwszej połowy, udało się tuż na początku drugiej. W 47. minucie w zamieszaniu podbramkowym, bramkę dającą prowadzenie podopiecznym Ireneusza Pietrzykowskiej dał wychowanek Nidy – Piotr Radwański. 5. minut później po indywidualnej akcji Marcin Piotrowski podwyższył na 2:0. Pomimo znaczącej przewagi i korzystnego dla siebie wyniku buszczanie nie zwalniali tempa, stwarzając co chwila groźne sytuacje bramkowe. Przed utratą kolejnych goli, pińczowski zespół ratował słupek, poprzeczka i obrońca żółto – niebieskich, który wybił piłkę z linii bramkowej. Wynik spotkania ustalił kolejny wychowanek Nidy, reprezentujący barwy AKS-u – Krystian Zaręba, dla którego to już kolejna bramka w rywalizacji ze swoim macierzystym klubem. Artykuł Busko lepsze w derbach Ponidzia pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=49396
https:, Źródło artykułu: https: