Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czujka - na straży Twojego bezpieczeństwa

Data publikacji: 2018-10-20, Data modyfikacji: 2018-10-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Spotkanie z zarządcami wspólnot mieszkaniowych, w ramach akcji „Czujka – na straży Twojego bezpieczeństwa” 19 października o godzinie 10:00 w Komendzie Powiatowej PSP w Pińczowie rozpoczęło się spotkanie pińczowskich strażaków z przedstawicielami zarządców wspólnot mieszkaniowych z terenu powiatu pińczowskiego. Początek okresu grzewczego rokrocznie wiąże się interwencjami związanymi z niesprawnymi przewodami kominowymi, spalinowymi oraz zagrożeniami wynikającymi z podejrzeniem obecności tlenku węgla w budynkach. Strażacy naszej komendy również jak co roku prowadzą prelekcje i pogadanki z mieszkańcami powiatu pińczowskiego zwracając szczególną uwagę na zagrożenia zatruciami czadem oraz dotrzymywaniem obowiązkowych przeglądów instalacji kominowych. Spotkanie zorganizowane w naszej komendzie miało przede wszystkim na celu podniesienie świadomości osób odpowiedzialnych za zapewnienie pełnej sprawności instalacji w obiektach mieszkalnych, gdzie jak pokazują statystyki, zdarzenia związane z obecnością tlenku węgla są strażacką codziennością. W czasie prelekcji funkcjonariusze PSP na czele z Komendantem Powiatowym PSP w Pińczowie mł. bryg. Grzegorzem Karwatem zwrócili szczególną uwagę zarządcą nieruchomości na ich obowiązki w zakresie zapewnienia obowiązkowych przeglądów przewodów kominowych i instalacji związanych ze spalaniem paliwa oraz przede wszystkim z zagrożeniami i konsekwencjami niedopełnienia przez zarządców tych obowiązków. Istotnym punktem spotkania było przedstawienie statystyk interwencji strażaków z naszego powiatu, ale również działań na terenie całego kraju. W ramach akcji prewencyjnej Państwowej Straży Pożarnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” wskazano prócz wymagań przepisów również zasady dobrej praktyki, w tym zasadność stosowania coraz częściej instalowanych w naszych mieszkaniach czujek tlenku węgla. Jak przedstawiono podczas prelekcji praktyka pokazuje, iż te proste urządzenia niejednokrotnie pozwoliły mieszkańcom uniknąć zagrożenia związanego z nieprawidłowym działaniem piecyków gazowych czy niesprawnych i nieszczelnych przewodów kominowych i spalinowych. Mamy nadzieje, że spotkania takie te pozwolą wdrażać na terenie naszego powiatu nie tylko wymagania przepisów przeciwpożarowych, ale przede wszystkim zasady dobrej praktyki, które coraz częściej są wcielane w życie, poprzez właśnie podnoszenie świadomości osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo budynków i ich użytkowników. Na zakończenie prelekcji Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Grzegorz Karwat zadeklarował pomoc zarządcom nieruchomości w zakresie szkoleń i prelekcji dla osób odpowiedzialnych za prowadzenie nadzoru nad sprawnością urządzeń i instalacji w obiektach.   Artykuł Czujka – na straży Twojego bezpieczeństwa pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=50833
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola