Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czym oddychamy, dbajmy o czyste powietrze od najmłodszych lat

Data publikacji: 2018-11-14, Data modyfikacji: 2018-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 
W środowe przedpołudnie w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbyły się pierwsze z serii warsztatów animacji poklatkowej, poświęconych walce ze smogiem. Swoją plastyczną wizję walki z tym groźnym zjawiskiem przedstawili w krótkiej animacji uczniowie klasy Ic ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pińczowie. W spotkaniu uczestniczył Mateusz Tarka z Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie, który poinformował młodych ?filmowców? o zagrożeniach płynących z życia w zanieczyszczonym środowisku. Dzieci mogły też zobaczyć podstawowy sprzęt jakiego używają strażacy podczas przebywania w zadymionych pomieszczeniach.  W najbliższym czasie odbędą się jeszcze dwa takie spotkanie z młodymi eko-filmowcami  Partnerem akcji jest Państwowa Straż Pożarna w Pińczowie oraz Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży Festiwal Kinolub. Filmik znajdziecie tutaj   https://www.youtube.com/watch?v=3cSro8wBqLE Artykuł Czym oddychamy, dbajmy o czyste powietrze od najmłodszych lat pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=51844
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola