Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

II Pińczowska Fiesta Balonowa za nami

Data publikacji: 2018-08-20, Data modyfikacji: 2018-08-21
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach 17-19 sierpnia odbyła się Pińczowska Fiesta Balonowa z udziałem 10 załóg balonowych z Polski południowej i południowo-wschodniej. Impreza była również okazją do uczczenia 20-lecia Powiatu Pińczowskiego. Dzięki wspaniałej pogodzie i sprzyjającym wiatrom nad naszym miastem w przez weekend mogliśmy podziwiać zawody balonowe z udziałem 10 załóg, oraz dwóch ekip towarzyszących. Pierwsze loty odbyły się już w piątek. Lecące nad Pińczowem balony wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców naszego miasta, a dużą gratką dla wszystkich tych, którzy zjawili się na pińczowskim lądowisku był nocny pokaz balonów. Kolejny start balonów odbył się w sobotę, wczesnym rankiem, a następnie w godzinach popołudniowych. W ramach fiesty balonowej odbyły się dwie konkurencje; „lotu do celu” oraz w „pogoni za lisem”. Planowane na niedzielę loty rekreacyjne z powodu niesprzyjających warunków zostały odwołane. II Pińczowska Fiesta Balonowa zakończyła się wręczeniem statuetek dla pilotów, którzy rywalizowali w balonowych konkurencjach. Organizatorami II Pińczowskiej Fiesty Balonowej było: Starostwo Powiatowe w Pińczowie oraz Aeroklub Pińczowski. Artykuł II Pińczowska Fiesta Balonowa za nami pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=49582
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola