Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kalendarz na 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

Data publikacji: 2018-11-04, Data modyfikacji: 2018-11-06
A A AWydrukDrukuj  
 
11 listopada obchodzić będziemy 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Święto to dotyczy szeregu Małych Ojczyzn, w które wpisuje się również Pińczów i jego okolice. Na przełomie 2017 i 2018 z inicjatywy Łukasza Łaganowskiego i jego materiałów oraz dzięki mecenatowi firmy FMK Zbigniewa Kudasiewicza powstała opowieść o ludziach z tego terenu, biorących udział w tamtych wydarzeniach, zamknięta w formie kalendarza. Do mecenatu dołączyła również Solidarność Nauczycielska, dodrukowując go dla swoich członków. Swoją pomoc udzieliła również nasza redakcyjna koleżanka Pani Alicja Mazurek, która udostępniła część zdjęć starego Pińczowa. Cały kalendarz można zobaczyć na blogu pod linkiem https://www.pinczowskie-drozki.pl/moja-opowiesc-o-11-listopada-1918r. Artykuł Kalendarz na 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=51402
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola