Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kandydaci z powiatu pińczowskiego do sejmiku wojewódzkiego

Data publikacji: 2018-10-18, Data modyfikacji: 2018-10-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Już w najbliższą niedzielę zdecydujemy kto będzie reprezentował nas – mieszkańców w radach: miejskich, gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Przedstawiliśmy już kandydatów do rady miejskiej i powiatowej, czas na kandydatów do sejmiku wojewódzkiego – kandydatów z powiatu pińczowskiego. Mieszkańcy naszego powiatu, do sejmiku wojewódzkiego mogą oddać swój głos na kandydatów z okręgu 4., na który składają się powiaty: włoszczowski, jędrzejowski, pińczowski, buski, kazimierski. Z listy nr 1 Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjni Samorządowy, z drugiego miejsca na liście wystartuje 33 – letni Łukasz Krawiec z Pińczowa. Ilona Modrzewiecka, to kandydatka Polskiego Stronnictwa Ludowego do Sejmiku (lista nr2). 43 – letnia mieszkanka Młodzaw Dużych startuje z pozycji 8. Dwoje kandydatów z powiatu pińczowskiego wystawił Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska (lista nr4). „Jedynką” w tym komitecie jest obecny radny Maciej Kmita (23 lata). O głosy wyborców z pozycją 7 na liście powalczy także 48 – letnia Anna Soja z Kij. Trzech z pięciu kandydatów Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem (lista nr 5), to mieszkańcy naszego powiatu. Z pozycji nr 1 wystartuje 39 – letni Łukasz Kozera ze Złotej. Listę zamykają reprezentująca Pińczów  32 – letnia Magdalena Mazurek oraz o rok młodsza Ewelina Golowska z Mozgawy. Komitet Wyborczy Wyborców KUKIZ’15 do sejmiku wojewódzkiego wystawił dwójkę kandydatów: rodowitą pińczowiankę, 56 – letnią Lidię Krzemińską (pozycja 6. na liście) oraz Danutę Janikowską z Pawłowic (lat 76). Janina Krzypkowska z Pińczowa to kandydatka Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość (lista nr 10). 68 -letnia pani Janina startuje z pozycji nr 6. 29 – letni Piotr Cempura (pozycja 4) i 34 – letni Łukasz Biały (pozycja 6), to kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty (lista nr 11). Artykuł Kandydaci z powiatu pińczowskiego do sejmiku wojewódzkiego pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=50804
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola