Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejne wnioski grantowe w realizacji - Dzieje i kultura miasta Pińczowa do 1981 roku

Data publikacji: 2018-10-25, Data modyfikacji: 2018-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Wniosek pn. „Opracowanie publikacji historycznej  ?Dzieje i kultura miasta Pińczowa do 1981 roku? złożony przez Stowarzyszenie Ziemia Pińczowska otrzymał dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie: zachowanie dziedzictwa lokalnego i promowanie obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych dofinansowany za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania PONIDZIE. Opracowanie publikacji historycznej  „Dzieje i kultura miasta Pińczowa do 1981 roku”  będzie zawierało informacje dotyczące: powstania i rozwoju Pińczowa w średniowieczu, dzieje Pińczowa od XVI-do połowy XVIII wieku, Pińczów w czasie oświecenie, Pińczów pod rządami austriackimi, Pińczów w dobie Księstwa Warszawskiego, Pińczów w czasie kongresowego Królestwa Polskiego, Pińczów w dobie międzypowstaniowej, Pińczów od powstania styczniowego do odzyskania niepodległości, Pińczów w okresie międzywojennym, Pińczów w latach II wojny światowej, Kalendarium Pińczowa. W ramach rozdziałów będą przedstawione również właściciele i władze miejskie, rozwój przestrzenny, demografia, gospodarka (rolnictwo, przemysł, usługi, rzemiosło, handel, oświata, kultura, życie religijne, służba zdrowia, organizacje społeczne, wojsko). Artykuł Kolejne wnioski grantowe w realizacji – Dzieje i kultura miasta Pińczowa do 1981 roku pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=50994
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola