Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA POMAGA W WALCE Z KIEROWCAMI QUADÓW NISZCZĄCYCH TERENY ZIELONE

Data publikacji: 2018-10-25, Data modyfikacji: 2018-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
W minioną niedzielę pińczowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego quadem, który poruszał się nim po drodze publicznej nie mając do tego uprawnień. Pojazd nie był zarejestrowany i nie posiadał wymaganego ubezpieczenia odpowiedzialność cywilnej. 40-letniemu mieszkańcowi Pińczowa grozi za to kara wysokiej grzywny. Kilka dni wcześniej za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jeden z mieszkańców powiatu pińczowskiego zwrócił uwagę policjantów na kierujących quadami, którzy jeżdżą po rzecznych wałach i terenach zielonych, nie zważając na świat roślin i zwierząt objętych prawną ochroną m.in. w ramach obszaru Natura 2000. Miłośnicy jazdy po bezdrożach, nie szanując dzikiej przyrody, często hałasują i rozjeżdżają stanowiska rzadkich roślin i zwierząt. W ten sposób zwyczajnie dewastują cenne przyrodniczo siedliska. Na szczęście nie każdy pozwala na tak bezmyślną działalność niewielkiej grupy ludzi. Tak było w tym przypadku. Osoba, która poznała funkcjonalność KMZB, za jej pomocą poinformowała policjantów o konkretnym zagrożeniu, w konkretnym czasie i miejscu. Dzięki temu wczoraj mundurowi z pińczowskiej jednostki sprawdzając wskazane miejsce napotkali pojazd, którego kierujący zdążył już wjechać na drogę publiczną. Podczas jego kontroli okazało się, że quad w ogóle nie jest zarejestrowany, nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz homologacji, a jego kierujący w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. W takim przypadku policjantom pozostało jedynie sholować pojazd, a wobec 40-latka wszcząć czynności wyjaśniające wobec popełnienia kilku wykroczeń drogowych. Funkcjonariusze będą też sprawdzać czy mężczyzna nie dopuścił się wykroczenia przeciwko ochronie przyrody.   Artykuł KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA POMAGA W WALCE Z KIEROWCAMI QUADÓW NISZCZĄCYCH TERENY ZIELONE pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=51001
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola