Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Legendy szczypiorniaka w Pińczowie

Data publikacji: 2018-11-29, Data modyfikacji: 2018-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Piłkarze ręczni światowego formatu zagościli w czwartek w pińczowskim magistracie. Powodem wizyty szczypiornistów w naszym mieście jest plan utworzenia w Pińczowie akademii piłki ręcznej „Champions Handball Academy” dla dzieci z klas I – III szkół podstawowych. Sławomira Szmala, Karola Bieleckiego oraz Grzegorza Tkaczyka przyjął w swoim gabinecie burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak. Sportowcy, na co dzień związani z PGE VIVE Kielce, w długiej rozmowie z burmistrzem oraz z inspektorem d.s. sportu  Moniką Młyńczak, przedstawili koncepcje akademii piłki ręcznej. Jak udało nam się dowiedzieć, nic na dzień dzisiejszy nie jest przesądzone, rozmowy trwają, a kolejne spotkanie w sprawie utworzenia „Champions Handball Academy” w naszym mieście odbędzie się w przyszłym tygodniu i to wtedy powinniśmy poznać szczegóły projektu. Wizja utworzenia szkółki piłki ręcznej dla dzieci bardzo się podoba włodarzom Pińczowa, m.in. z powodu tradycji szczypiorniaka w naszym mieście. Wizyta, bądź co bądź, vice mistrzów świata i wielokrotnych mistrzów Polski, odbiła się głośnym echem w pińczowskim urzędzie. Pracownicy urzędu oraz petenci, którzy tego dnia załatwiali swoje sprawy w magistracie, mogli zamienić kilka słów z piłkarzami oraz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Artykuł Legendy szczypiorniaka w Pińczowie pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=52019
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola