Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

LEKCJA HISTORII O PRZEDWOJENNEJ POLICJI PAŃSTWOWEJ

Data publikacji: 2018-10-30, Data modyfikacji: 2018-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 
30 października uczniowie pińczowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii z udziałem Pani Grażyny Szkonter – Prezes Oddziału Świętokrzyskiego Warszawskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939”. Z uwagi na przypadającą w 2019 r. 100 – rocznicę powołania formacji Policji Państwowej Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939” przygotowało projekt pod nazwą „OKM 1940”. Są to spotkania z młodzieżą prezentujące historię funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP, którzy po wojnie obronnej 1939 trafili do sowieckiej niewoli w Ostaszkowie. Stamtąd w 1940 r. zostali przetransportowani do miejsca kaźni w Kalininie i pogrzebani w masowych mogiłach w Miednoje. Prezes Stowarzyszenia skupiła się przy tym na policjantach pochodzących lub służących w okręgu III, czyli z dawnego województwa kieleckiego, w tym szczególnie z powiatu pińczowskiego. Podczas prelekcji znalazł się również czas na omówienie historii naszej formacji od momentu jej powstania, aż do wybuchu II Wojny Światowej oraz działalności historycznej i aktualnej samego stowarzyszenia. W lekcji organizowanej przez Panią Grażynę Szkonter, Komendę Powiatową Policji w Pińczowie oraz Bibliotekę Publiczną w Pińczowie udział wzięli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie oraz funkcjonariusze pińczowskiej Policji i zakładu karnego. Artykuł LEKCJA HISTORII O PRZEDWOJENNEJ POLICJI PAŃSTWOWEJ pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=51053
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola