Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Marsz Różowej Wstążki w Pińczowie

Data publikacji: 2018-10-04, Data modyfikacji: 2018-10-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Wczoraj 3 października w Pińczowie odbył się po raz pierwszy organizowany wspólnie przez Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów oraz Klub ?Amazonki? w Pińczowie Marsz Różowej Wstążki. Wzięli w nim udział m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, Dyrektor Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie Bartosz Stemplewski, przedstawiciele Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach dr Małgorzata Biskup i dr Marlena Howorus, członkinie Klubu ?Amazonki? w Pińczowie, przedstawicielki Klubu ?Amazonki? z Buska Zdroju, a także uczennice pińczowskich szkół średnich i mieszkańcy Pińczowa. Wydarzenie rozpoczęło się w sali kinowej Pińczowskiego Samorządowego Centrum kultury, gdzie pracownicy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach przygotowali prelekcję na temat profilaktyki raka piersi. Po jej zakończeniu Pani prezes pińczowskich ?Amazonek? Ewa Walczak poprosiła wszystkich o powstanie i wspólne odśpiewanie hymnu Amazonek, którego tekst otrzymali wszyscy przybyli. Następnie przybliżyła historię klubu i opisała jego działalność. Wreszcie po krótkiej przerwie kawowej wszyscy uczestnicy przyozdobieni różowymi wstążeczkami na piersiach oraz z różowymi balonami w ręku zebrali się przed budynkiem PSCK, skąd wyruszył pochód prowadzony przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Pińczowie. W rytm marszowej muzyki marsz wyruszył w stronę Parku Miejskiego. Następnie zatrzymał się w jego centrum, gdzie przyszedł czas na zdjęcia i gratulacje z okazji tego wyjątkowego wydarzenia. Nie zabrakło wzruszeń i ciepłych słów w stronę działaczek ? pińczowskich Amazonek. Dodatkowo w parku ustawiony został namiot Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie, w którym pracownicy bezpłatnie przeprowadzali pomiar poziomu cukru we krwi, sprawdzali ciśnienie oraz wzrost i wagę. Artykuł Marsz Różowej Wstążki w Pińczowie pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=50432
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola