Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mazurki, jazz i folk

Data publikacji: 2018-08-19, Data modyfikacji: 2018-08-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Takiego koncertu jeszcze w Pińczowie nie było. Połączenie tradycji ludowego muzykowania z uniwersalnym językiem współczesnego jazzu; a wszystko na polską, folkową nutę w urokliwym, nadnidziańskim plenerze. Pod koniec sierpnia zapraszamy na wyjątkowy koncert Artura Dutkiewicza i kapeli Janusz Prusinowski Kompania otwierający nowy cykl koncertowy „Pińczowskie klimaty”. Na koncert zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej i Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Artur Dutkiewicz, wybitny pianista jazzowy zaprosił do swojego projektu Kompanię Janusza Prusinowskiego – kontynuatorów tradycji ludowego muzykowania. Koncert  stanowi oryginalną, pełną dynamiki kombinację nowoczesnego jazzu ze źródłową polską muzyką ludową i śpiewem.Ważnym elementem występu są improwizacje jazzowe i ludowe łączące się w transową spójną całość. Na koncercie spotykają się dwa muzyczne światy – jazzowy Artura Dutkiewicza i folkowy Kompanii Janusza Prusinowskiego. Powstaje nowa muzyka; bardzo polska, dzięki tradycyjnym elementom ludowym i jednocześnie światowa, dzięki uniwersalnemu językowi jazzu. „To była prawdziwa world music, choć na polską, folkową nutę, ze słowiańską fantazją i przytupem. Liryczny nastrój pobrzmiewał w imponującej, solowej partii wokalnej lidera Janusza Prusinowskiego. Kolejne zwrotki ludowej pieśni przedzieliły improwizowane partie fortepianu. To był bardzo wzruszający moment koncertu, nagrodzony burzą braw.” – tak o koncercie w Studio Polskiego Radia napisał Marek Dusza. Koncert odbędzie się 25 sierpnia o godz. 19:30 w amfiteatrze OSiR w Pińczowie. Wstęp wolny. Organizatorem koncertu jest Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej przy współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Pińczów oraz Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 590-lecia lokacji Pińczowa. Koncert współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego  PROW 2014-2020. Artykuł Mazurki, jazz i folk pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=49393
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola