Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Na biegowo uczcili 100 - lecie niepodległośći

Data publikacji: 2018-11-11, Data modyfikacji: 2018-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek, 9 listopada, 120 uczniów z sześciu szkół naszej gminy wzięło udział w zawodach biegowych z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Pińczowa – Włodzimierz Badurak. Rywalizacja biegaczy odbyła się na czterech dystansach: 600 i 800 metrów dziewczęta oraz na 1000 i 1200 metrów chłopcy. W biegu na 600 metrów najlepsze okazały się uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Pińczowa: Natalia Kucybała i Paulina Krawczyk. Trzecia w tym biegu była Nikola Wojniak ze Szkoły Podstawowej nr 2. Aleksandra Karczewska z ze Szkoły Podstawowej z Brześcia zwyciężyła na dystansie 800 metrów. Tuż za nią na linię mety wbiegły: Natalia Jończyk (SP 2) i Marta Gozdek (SP1). Wśród chłopców na odcinku 1000 metrów najszybszy okazał się Jakub Wójcik reprezentujący Szkołę Podstawową z Kozubowa. Drugi był Aleksander Gałęziowski z „jedynki”, a na trzecim stopniu podium stanął Adam Tarka ze Szkoły Podstawowej nr 2. W ostatniej konkrecji; biegu na 1200 metrów, najszybciej przebiegł Aleksander Duda z pińczowskiej „dwójki”,  Jakub Przybysławski  ze Szkoły Podstawowej z Brześcia był drugi, a uczeń ze szkoły z  Gacek – Kacper Woźniak bieg ukończył na trzecim miejscu. W klasyfikacji generalnej szkół zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1. z Pińczowa Na kolejnych miejscach uplasowały się kolejno: Szkoła Podstawowa nr 2. Pińczów, Szkoła Podstawowa Brzeście, Szkoła Podstawowa Kozubów, Szkoła Podstawowa Gacki i Szkoła Podstawowa z Bogucic. Po wyczerpującej rywalizacji organizator zawodów: Szkolny Związek Sportowy Pińczów zaprosił wszystkich biegaczy na słodki poczęstunek. Sędzią głównym zawodów był Łukasz Wilk. Artykuł Na biegowo uczcili 100 – lecie niepodległośći pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=51747
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola