Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nieobojętni, zapomniani bohaterowie

Data publikacji: 2018-09-10, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Film ,”Pilecki” – polski fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku. 2 października o godz. 10:00 zapraszamy do Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury na projekcję filmu połączoną ze spotkaniem autorskim z jego twórcami.  Spotkanie jest częścią projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To kolejna już wizyta członków stowarzyszenia w Pińczowie. Rotmistrz Witold Pilecki. Człowiek, który z własnej woli dał się zamknąć w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, by wysłać do aliantów raporty o sytuacji więzionych tam osób. Polak, którego brytyjski historyk Michael Foot uznał za jednego z sześciu najodważniejszych ludzi oporu podczas II wojny światowej. W roli Rotmistrza Witolda Pileckiego: Marcin Kwaśny. Film z udziałem Andrzeja Pileckiego, syna Rotmistrza. Dokument fabularyzowany w reż. Mirosława Krzyszkowskiego O filmie i Stowarzyszeniu więcej TUTAJ: Udział w projekcji filmu jest nieodpłatny. Zapraszamy grupy zorganizowane. Zapisy w sekretariacie PSCK- 41 3572424. Podczas spotkania będzie można nabyć książki wydawane przez stowarzyszenie Auschwitz Memento. Artykuł Nieobojętni, zapomniani bohaterowie pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=50051
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola