Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niespokojny weekend pińczowskich strażaków

Data publikacji: 2018-12-03, Data modyfikacji: 2018-12-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Miniony weekend nie należał do spokojnych na terenie powiatu pińczowskiego. W dniach od 1 do 2 grudnia br. pińczowscy strażacy interweniowali łącznie 7 razy (przy pięciu pożarach oraz dwóch miejscowych zagrożeniach). 1 grudnia w godzinach nocnych funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Pińczowie wspólnie z druhami z ochotniczych straży pożarnych z Działoszyc oraz Kozubowa zmagali się z pożarem stodoły w miejscowości Chmielów.  Działania strażaków polegały na ugaszeniu płonącego obiektu jak również wykonaniu prac rozbiórkowych spalonej konstrukcji budynku, która stwarzała zagrożenie dla osób postronnych. Z kolei 2 grudnia br. doszło do dwóch pożarów garaży wraz ze znajdującymi się z nich pojazdami, w miejscowościach Leszcze oraz Złota. Tam strażacy podawali prądy gaśnicze w natarciu oraz obronie, ewakuowali mienie, prowadzili prace rozbiórkowe oraz oddymiali pomieszczenia. W celu lokalizacji zarzewi ognia w każdym przypadku zastosowano także kamery termowizyjne. W zdarzeniach tych spaleniu uległy trzy pojazdy, jednak sprawnie prowadzone działania jednostek ochrony przeciwpożarowej zaowocowały uratowaniem mienia o łącznej wartości około 400-tu tysięcy złotych. Pozostałe interwencje związane były z wypalaniem traw, nadłamanymi konarami drzew oraz zagrożeniem występującym w budynku mieszalnym.   Artykuł Niespokojny weekend pińczowskich strażaków pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=52053
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola