Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy rok akademicki zainaugurowany

Data publikacji: 2018-10-01, Data modyfikacji: 2018-10-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Gaudeamus igitur zabrzmiał po raz kolejny podczas uroczystego otwarcia roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pińczowie. Na kilkudziesięciu słuchaczy korzystających z tej formy dokształcenia czeka bogata oferta zajęć. Wśród nich m.in.: lektoraty językowe, wykłady, gimnastyka rehabilitacyjna, zajęcia rękodzielnicze, muzyczne czy informatyczne. W trakcie realizacji jest również projekt „Edukacja bez barier” dofinansowany z programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczestniczący w spotkaniu Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak życzył słuchaczom realizacji wszystkich zamierzonych planów, podkreślając wartość uczenia się przez całe życie. „Dziękujemy za wsparcie, otwartość na potrzeby seniorów oraz wspólne działanie” – mówiła Zofia Kozak – Przewodnicząca Rady Słuchaczy UTW. Uroczystość uświetniły występy wokalne: Aleksandry Fijałkowskiej oraz Bartłomieja Wardy, które nagrodzono gromkimi brawami. Po części artystycznej odbył się pierwszy w nowym roku akademickim wykład – „Wartości wolontariatu”, który wygłosiła Marianna Parlicka-Słowik.   Artykuł Nowy rok akademicki zainaugurowany pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=50372
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola