Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Padł rekord dla Kuby, w 18. akcji Oddaj Krew Podziel się życiem

Data publikacji: 2018-12-08, Data modyfikacji: 2018-12-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Zbiórką 47,7 litrów krwi, zakończyła się organizowana po raz osiemnasty przez Krewkich Ponidzian – akcja krwiodawstwa Oddaj Krew Podziel się życiem. Chętnych było tak dużo, że ciężko było przedostać się do sali, gdzie krew była pobierana. Zgłosiło się 126 osób, chcących oddać życiodajny płyn, z czego 106 oddało krew.  Piątkowa akcja była zorganizowana z myślą o 12 – letnim Kubie z Bogucic, który zmaga się z nowotworem kości. W akcję pomocy Kubie włączyli się  także znani z parkietów piłki ręcznej, piłkarze – Sławek Szmal i Grzegorz Tkaczyk. Piątkowa akcja oddawania krwi, była wstępem do tego, co będzie się działo w sobotę i niedzielę w hali „pińczowskiego żółwia”.  Mikołajkowy koncert dla Kuby rozpocznie się od warsztatów fitness, które poprowadzą znane pińczowskie instruktorki Agata Zgrzebnicka i Magdalena Głuc. Po dużej dawce aerobowych ćwiczeń, przed publicznością zaprezentują się uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Pińczowie oraz  ze Szkoły Podstawowej z Bogucic. Dla Kuby wystąpi również młodzież działająca przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury, a także uczniowie pińczowskiego LO. Prawdziwą bombą będzie niewątpliwie występ znanych z wielu mini koncertów – grupy muzycznej Stare Kulfony, którą tworzą nauczyciele z „Dygasińskiego”. Jednym z najważniejszych punktów sobotniego koncertu będzie licytacja, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie Kuby. A licytować będzie można ponad 100 różnego rodzaju przedmiotów przekazanych przez firmy, instytucje, osoby prywatne czy też stowarzyszenia. Wśród wielu przedmiotów licytować będzie można m.in. vouchery, bony podarunkowe, pas znanego pińczowskiego zawodnika MMA , biżuterie, obrazy, płyty muzyczne, gadżety sportowe, sprzęt muzyczny oraz wiele innych fantów. Na zakończenie mikołajkowego koncertu dla Kuby zagrają, zespół z Pińczowa – Bob Blues Band oraz Hulajdusza. O muzyczną oprawę zadba DJ Pedro, a całość poprowadzi znany i lubiany pińczowski konferansjer Marcin Błach.  Zwieńczeniem koncertu będzie halowy turniej piłki nożnej, który odbędzie się w hali widowiskowo – sportowej w niedzielę. Początek zmagań piłkarzy, już od godziny 10:00. Wydarzeniu będzie towarzyszyć również mnóstwo atrakcji, wśród nich stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, pokaz  tatuażu, mega ciężarówka Regesta, strefa rodziny z animacjami dla najmłodszych, wystawa motocykli, kuchnia polowa, ścianka wspinaczkowa i wiele innych. Organizatorami Mikołajkowego Koncertu dla Kuby są: Stowarzyszenie Chata Bogucka, Stowarzyszenie Krewcy Ponidzianie, Regesta oraz OSP Bogucice.     Artykuł Padł rekord dla Kuby, w 18. akcji Oddaj Krew Podziel się życiem pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=52082
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola