Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pińczów promował się w Krakowie

Data publikacji: 2018-08-19, Data modyfikacji: 2018-08-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Już po raz dwunasty Pińczów gościł na odbywających się w Krakowie Jubileuszowych 42. Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej, gdzie zaprezentowali się artyści ludowi,  lokalne firmy i instytucje, Koła Gospodyń Wiejskich oraz kupcy prezentujący rękodzieło i sztukę ludową z Ponidzia. Dzień Pińczowa w Krakowie rozpoczął się tradycyjnie od barwnego korowodu dookoła Rynku, na czele z Młodzieżową Orkiestrą Dętą z pińczowskiej Szkoły Muzycznej pod batutą Tadeusza Bartosa. Następnie wszyscy przenieśli się pod wieżę ratuszową, gdzie ulokowana była scena na której przez cały dzień swoje umiejętności prezentowały zespoły kapel ludowych z Ponidzia. Przed licznie zebraną publicznością zaprezentowali się: uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Pińczowie, młodzież działająca przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury, dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych w Górach Pińczowskich, zespół Bejscowianie, Kapela Koperniacy, zespół Koła Gospodyń Wiejskich Skałczanki z Bogucic, zespół KGW Kozubowianki, Adam Kocerba, Kapela Swoje Chłopy, Pełczyszczanie, Kapela Ponidzie Maćka Sobonia i Kapela z Lubczy Stefana Wyczyńskiego oraz Rycerska Grupa Rekonstrukcyjna z Pińczowa i z Zamku Chęcińskiego. Tuż przy scenie, mieszkańcom Krakowa i turystom swoje stoiska prezentowali: LGD Ponidzie, Towarzystwo Przyjaciół Ponidzia, Ciuchcia Expres Pondzie, Rękodzieło – Małgorzata Suchowiecka, Rękodzieło – Barbara Górzyńska, KGW Kopernia, KGW Kozubów, KGW Opatkowice, KGW Bogucice – Skałczanki, KGW Szarbkowsko – Chrabkowskie. Pomiędzy występami, prowadzone były konkursy, w których do wygrania były m.in. dwudniowy pobyt w Hotelu „Nad Starą Nidą”, vouchery na przelot motolotnią od Aeroklubu Regionalnego w Pińczowie, przejażdżka Ciuchcią Expres Ponidzie oraz mnóstwo gadżetów promocyjnych z Pińczowa.   Artykuł Pińczów promował się w Krakowie pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=49367
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola