Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pińczowski Bies już na swoim miejscu 

Data publikacji: 2018-09-18, Data modyfikacji: 2018-09-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Zakończył się remont samolotu TS-8 Bies, który jest niewątpliwie jedną z wizytówek miasta Pińczowa. Dzięki życzliwości dyrektora Stanisława Misztala, firma Eko-Inż zdemontowała i przetransportowała Biesa do Krakowa i ponownie na swoje miejsce do Pińczowa. Renowację samolotu prowadził prawdziwy pasjonat lotnictwa Wojciech Klimek, który przywraca blask latającym maszynom. Pod koniec maja członkowie Zarządu stowarzyszenia odebrali z rąk marszałka województwa świętokrzyskiego promesę na dofinansowanie przebudowy Biesa na kwotę 88 tysięcy 581 złotych. Całkowity koszt remontu wyniósł ponad 100 000, 00 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do ratowania naszego Biesa. Szczególne podziękowania należą się firmom, które przekazały środki pieniężne na ratowanie samolotu: Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Grażyna Noszczyk Wodociągi Pińczowskie Sp. z o.o. w Pińczowie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Pińczowie Jacek Łata „Marmur-Płytki” Kopalnia Gipsu Leszcze Spółka Akcyjna Regesta Spółka Akcyjna Podczas Dni Rodziny w Kowali, Dni Ponidzia, a także pińczowskich dożynek gminnych zebrano od mieszkańców 4522,59 zł, w tym Aeroklub Regionalny w Pińczowie ze sprzedaży „cegiełek” pozyskał 830 zł.   Artykuł Pińczowski Bies już na swoim miejscu  pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=50157
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola