Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

PIŃCZOWSKI KONKURS "BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ 2018" ROZSTRZYGNIĘTY

Data publikacji: 2018-10-25, Data modyfikacji: 2018-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
23 października, w Powiatowej Hali Widowiskowo – Sportowej POKSTIR w Pińczowie odbył się etap powiatowy XII Edycji Wojewódzkiego Turnieju ?Bezpieczeństwo Na Piątkę?, w którym udział wzięło 8 szkół podstawowych z terenu powiatu pińczowskiego. Walkę o zwycięstwo toczyły trzyosobowe drużyny piątoklasistów, w czterech konkurencjach. Pierwsza to test wiedzy ogólnej z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas prac w gospodarstwie rolnym oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. W kolejnej konkurencji kapitanowie drużyn musieli pokonać rowerowy tor przeszkód, a następnie całe drużyny przystąpiły do pokazu praktycznych umiejętności związanych z pierwszą pomocą przedmedyczną. Na sam koniec komisja, składająca się z policjantów, kierowania POKSTIR Michała Klamińskiego i przedstawiciela KRUS Agaty Materek, oceniła prace plastyczne wykonane przez dzieci, którego tematem przewodnim było hasło ?Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole?. Poziom drużyn był bardzo wyrównany, ale zwycięstwo drugi rok z rzędu przypadło w udziale uczniom Szkoły Podstawowej w Brześciu. Będą oni reprezentować nasz powiat w zawodach szczebla wojewódzkiego. Kolejne miejsca zajęły Szkoła Podstawowa nr 1 w Pińczowie oraz Szkoła Podstawowa w Gackach. W tym roku organizatorzy przewidzieli również wyróżnienia i nagrody indywidualne, za najlepsze wyniki w teście wiedzy o bezpieczeństwie i rowerowym torze przeszkód. Zwycięstwo przypadło uczennicy z Gacek, a kolejne miejsca uczniom  SP nr 1 i SP Brzeście. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów. Artykuł PIŃCZOWSKI KONKURS „BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ 2018” ROZSTRZYGNIĘTY pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=51007
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola