Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powstał mural dla uczczenia 100-lecia niepodległości.

Data publikacji: 2018-11-11, Data modyfikacji: 2018-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Ma długość 25 metrów. Robiono go 4 dni. Zużyto na jego wykonanie ponad 15 litrów farby elewacyjnej oraz około 10 puszek sprayów. Mowa o muralu, który od soboty zdobi mur zlokalizowany przy ulicy 7 Źródeł na osiedlu Grodzisko w Pińczowie. Mural powstał dla uczczenia 100-lecia niepodległości. Pomysłodawcami powstania muralu byli Łukasz Niebudek, Krzysztof Opara i Dawid Dylawerski. Ten ostatni był autorem projektu i głównym wykonawcą muralu. W akcję powstania muralu włączyła się również restauracja Głodzilla, Spółdzielnia Mieszkaniowa Trio oraz sklep z farbami Strefa Zamieszkania Pińczów. Pińczowscy Patrioci, dla których był to już kolejny patriotyczny mural jaki wykonali w naszym mieście, dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania muralu. Koordynatorem akcji powstania muralu było nowo powstające stowarzyszenie mające na celu działanie na rzecz miasta. Artykuł Powstał mural dla uczczenia 100-lecia niepodległości. pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=51793
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola