Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Prezes stadniny koni w Michałowie odwołany

Data publikacji: 2018-08-24, Data modyfikacji: 2018-08-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Michał Grzechnik, który funkcję prezesa stadniny koni w Michałowie pełnił blisko 2 lata, w piątek został odwołany. Główną przyczyną zwolnienia Grzechnika było jego kontrowersyjne zachowanie, którego dopuścił się podczas sierpniowej aukcji koni Pride of Poland w Janowie Podlaskim. Mowa o incydencie, który odbył się szerokim echem w polskich mediach. Dotychczasowy prezes miał podczas wywiadu odepchnąć i kopnąć operatora stacji TVN. Zachowanie Michała Grzechnika mocno skrytykował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski twierdząc, że Grzechnik „nie nadawał się na to stanowisko”. Na stanowisko nowego prezesa wkrótce zostanie rozpisany konkurs. Do tego czasu pełniącą obowiązki prezesa michałowskiej stadniny będzie Monika Słowik – absolwentka  Akademii Rolniczej we Wrocławiu i Uniwersytetu Wrocławskiego. Do tej pory pracowała m.in. w Stadninie Koni w Golejewku, na Torze Wyścigów Konnych we Wrocławiu, na stanowisku głównego specjalisty ds. selekcji i wyścigów konnych oraz dyrektora. Od blisko pięciu lat pełniła funkcję kierownika Stada Ogierów Książ – zakładu Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim. Artykuł Prezes stadniny koni w Michałowie odwołany pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=49645
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola