Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rajd rowerowy Szlakiem Madonn Ponidzia

Data publikacji: 2018-09-25, Data modyfikacji: 2018-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
38 kilometrów – tyle wyniosła trasa rajdu „Szklakiem Madonn Ponidzia”, który w niedzielę wyruszył spod pińczowskiej hali sportowej. Sobota przywitała organizatorów odpadami deszczu i dlatego początkowo zaplanowany na 2 dni rajd, z powodu niesprzyjającej aury w tym dniu został odwołany. W niedzielne przedpołudnie pogoda dopisała uczestnikom, wiec na starcie pojawili się miłośnicy dwóch kółek, aby przejechać  trasę „Bieszczad Ponidzia”. Szlak niedzielnego rajdu wiódł przez Skrzypiów, Sypów, Wolicę, Michałów, z metą w Pińczowie przy hali sportowej. Pomysł rajdu wziął swój początek od pierwotnego planu wytyczenia w województwie świętokrzyskim „Miejsc Mocy Matki Boskiej”. Stał się on naturalną inspiracją do wytyczenia na terenie powiatu pińczowskiego szlaku turystycznego „Madonny Ponidzia”, łączącego cenne kulturowo obiekty sakralne na naszym terenie. W tym roku trasa ta została oznakowana, jej całkowita długość to prawie 100 km. Wiedzie ona m.in. przez Bieszczady Ponidzia, terenu do złudzenia podobnego do krajobrazu Bieszczad, gdzie znajdują się liczne wąwozy lessowe, głębokie doliny, pagórki, lasy i pola. Teren ten rozciąga się od miejscowości Złota, przez Wolę Chroberską, Kozubów, Sypów aż do Sadku. Inicjatorem rajdu był Wydział Promocji i Polityki Regionalnej w pińczowskim starostwie. Głównym organizatorem – Starostwo Powiatowe w Pińczowie oraz Lokalna Organizacja Turystyczna.  „To odcinki idealne dla wypraw rodzinnych, wypadów z przyjaciółmi oraz dla pasjonatów przyrody, miłośników kultury, ponidziańskich kapliczek” – mówi pani kierownik wydziału promocji – Małgorzata Dymek. W rajdzie rowerowym czynny udział wziął również starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, zapewniając, że zapoczątkowana tradycja sportowej imprezy „Szlakiem Madonn  Ponidzia” będzie kontynuowana. Artykuł Rajd rowerowy Szlakiem Madonn Ponidzia pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=50287
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola