Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Seria wypadków na drogach powiatu pińczowskiego

Data publikacji: 2018-08-24, Data modyfikacji: 2018-08-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Brawura, niedostosowanie prędkości do panujących warunków oraz brak wyobraźni były skutkiem wielu wypadków, które w ostatnich dniach wydarzyły się na drogach powiatu pińczowskiego. Nie obeszło się również do zatrzymań pijanych kierowców. W miniony weekend w ręce pińczowskich policjantów „wpadło” 4 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich spowodował wypadek drogowy, natomiast dwóch z uwagi na stan upojenia alkoholowego nie było w stanie kontynuować dalszej jazdy. Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w nocy 16 sierpnia, w którym udział brało dwoje małoletnich dzieci.  Zaraz po północy na jednym ze skrzyżowań w miejscowości Chroberz, kierujący samochodem marki Daewoo zjechał z drogi i uderzył w znajdującą się na poboczu skarpę. Kierujący mało tego, że nie wyposażył swojego auta w foteliki ochronne dla dzieci, to jeszcze nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Tego samego dnia doszło do kolejnego  wypadku, tym razem na skrzyżowaniu w Kozubowie. W zdarzeniu uczestniczyły dwa auta osobowe marki Audi i Opel. Droga w tym miejscu przez kilka godzin była zablokowana. W dniu wczorajszym w miejscowości Bogucice doszło kolejnego groźnego zderzenia dwóch pojazdów. W momencie gdy kierująca Fordem skręcała w lewo, doszło do zderzenia z Audi, które było w trakcie manewru wyprzedzania. Do szpitala trafiła kobieta z Forda, pasażer a także 16-letni pasażer z Audi. – Na miejscu policjanci nie zastali kierowcy Audi, który zbiegł z miejsca zdarzenia. W tym samym czasie, w Pińczowie na ulicy Piłsudskiego przechodząca nieprawidłowo przez jezdnie kobieta, została potrącona przez samochód osobowy. Do potrącenia również pieszego, tym razem na pasach, doszło kilka dni wcześniej na ulicy Legionistów. W dniu wczorajszym, w miejscowości Młodzawy doszło do zderzenia motocyklu oraz samochodu osobowego. Kierujący jednośladem chciał wyprzedzić skodę, która skręcała prawidłowo w lewo. Po przybyciu funkcjonariuszy drogówki okazała się, że kierowca motocykla prowadził motor mimo, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Do bardzo podobnego zdarzenia doszło w dniu dzisiejszym, również w Młodzawach. Tym razem kierujący 80 – letni motocyklista skręcając w lewo do swojej posesji został potrącony przez próbujące wyprzedzić go auto. Kierowca motoru wyszedł ze zdarzenia z niegroźnymi urazami. Na szczęście we wszystkich tych zdarzeniach drogowych nikt nie poniósł śmierci. POLICJA APELUJE do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych.Szczególną ostrożność zachowajmy również w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Pieszych natomiast prosimy o noszenie elementów odblaskowych, a przed wejściem na przejście dla pieszych upewnienie się, że mogą bezpiecznie przejść na druga stronę. Artykuł Seria wypadków na drogach powiatu pińczowskiego pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=49648
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola