Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Skutki niżu Oriana w powiecie pińczowskim

Data publikacji: 2018-08-13, Data modyfikacji: 2018-08-15
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 10 sierpnia 2018 r. nad powiatem pińczowskim przeszły burze z porywistym wiatrem, związane ze zjawiskami meteorologicznymi niżu Oriana przechodzącego nad Polską. Stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie w dniach 10-11 sierpnia 2018 r. otrzymało łącznie 24 wezwania do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków nawałnic. Pińczowscy strażacy interweniowali przede wszystkim w związku z lokalnymi podtopieniami budynków oraz usuwaniem połamanych konarów drzew oraz uszkodzonych budowli. Skutki wiatrów i ulewnych deszczy najbardziej odczuli mieszkańcy Gminy Działoszyce i Pińczów, gdzie została zgłoszona największa liczba podtopień i uszkodzonych drzew, a w miejscowości Młodzawy Duże strażacy zabezpieczali budynek mieszkalny w związku z częściowo zerwanych poszyciem dachu. Na szczęściu we wszystkich tych zdarzeniach nie stwierdzono osób poszkodowanych. W usuwaniu skutków burz uczestniczyło łącznie blisko 30-ści zastępów Państwowej i ochotniczych straży pożarnych.   Artykuł Skutki niżu Oriana w powiecie pińczowskim pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=49316
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    pińczowski

    Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

    Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola