Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ŚWIĘTUJMY 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Data publikacji: 2018-11-09, Data modyfikacji: 2018-11-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Zapraszamy do wspólnego uczczenia setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości poprzez udział w zajęciach, spotkaniach zorganizowanych przez nasz Dom Kultury. Nasze świętowanie zaczynamy w dniu 11 listopada wystawą młodszych i trochę starszych artystów, którzy od lipca brali udział w warsztatach artHistorii realizowanych w ramach programu „Na 100 Niepodległa”Fundacji BGK J.K. Steczkowskiego.  16 listopada o godz. 9.00 zapraszamy młodzież szkół na spotkanie z regionalistą Mariuszem Korzeniowskim dotyczące historii Legionów,ich walk nad Nidą 1915 roku oraz osoby Komendanta Józefa Piłsudskiego.Spotkanie zakończmy warsztatami artystycznymi, na których uczestnicy wykonają pamiątkowe gipsowe medale. Pozostając w temacie warsztatów zapraszamy całe rodziny w dniu 14 grudnia o godzinie 17.00 do udziału spotkaniu, podczas którego będziemy lukrować piernikowe serca, oczywiście w biało-czerwone barwy.  W związku z tym, iż 2018 roku przypada szczególna rocznica, więc zachęcamy wszystkich mieszkańców do wspólnego i radosnego jej świętowania. Artykuł ŚWIĘTUJMY 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=51729
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola