Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trwa plener rzeźbiarski "Dziedzictwo"

Data publikacji: 2018-09-20, Data modyfikacji: 2018-09-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Są już pierwsze efekty prac artystów, którzy od wtorku uczestniczą w plenerze rzeźbiarskim p.n. „Dziedzictwo”, organizowanym przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury oraz przedsiębiorstwo Marmur-Płytki z Podłęża. Motywem przewodnim prac rzeźbiarzy, którzy do Pińczowa przyjechali z wielu zakątków Polski jest sowa – jeden z symboli naszego miasta. Plener rzeźbiarski, który odbywa się przed gmachem pińczowskiego „Belwederu”, cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Liczną grupą odwiedzającą plener są przedszkolaki i uczniowie z pińczowskich szkół. Na miejscu można dowiedzieć się więcej o technikach wykonywania rzeźb w kamieniu – w kamieniu nie byle jakim, bo znanym w całym kraju „pińczaku”, który idealnie nadaje się do obróbki, choć nie oznacza to, że praca z „naszym” kamieniem należy do najłatwiejszych – wręcz przeciwnie, jak podkreśla pińczowski artysta Andrzej Kozera, to żmudna i ciężka praca. W plenerze, poza wspomnianym Andrzejem Kozerą, udział w nim biorą: artysta z Kielc Sławomir Micek, Paweł Kisielewski – instruktor plastyk z pińczowskiego PSCK, rzeźbiarze Rafał Frankiewicz z Pabianic, Grzegorz Kwapisiewicz z Suchedniowia i Klaudia Matusiak z Dąbia n/Nerem oraz rzeźbiarz ze Strzegomia – Jerzy Zysk. Plener zakończy się uroczystym wernisażem, 22 września o godzinie 16:00, przed Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Wykonane rzeźby sów będą stały w różnych częściach miasta, jako atrakcja dla mieszkańców i turystów. Artykuł Trwa plener rzeźbiarski „Dziedzictwo” pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=50199
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola