Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z wizytą na grobie swojego patrona

Data publikacji: 2018-11-29, Data modyfikacji: 2018-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek, 23 listopada grupa gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej z Zespołu Szkół nr 1 w Pińczowie wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Pierwszym punktem harmonogramu wyjazdu było oddanie hołdu Adolfowi Dygasińskiemu – patronowi Gimnazjum nr 2. Uczniowie oczyścili płytę nagrobka z jesiennych liści, złożyli wiązankę i zapalili znicze. Lekcję historii stanowił spacer Aleją Zasłużonych na Starych Powązkach – nauczyciele Rafał Kawiorski, Rafał Sobolewski i Mariusz Powałkiewicz przybliżyli uczniom sylwetki wielu wybitnych, ale nierzadko już zapomnianych postaci ze świata kultury, nauki, polityki i sportu. Wizytą na placu marszałka Józefa Piłsudskiego młodzież z pińczowskiej szkoły uczciła stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i setną rocznicę zakończenia I wojny światowej. Uczniowie byli też świadkiem uroczystej zmiany warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza przy którym zapalili i złożyli symboliczny znicz pamięci. Historię i architekturę Warszawy poznawali spacerując po Śródmieściu, Placu Zamkowym i Starym Mieście. Panoramę stolicy podziwiali z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Wieczorem grupa z Pińczowa zwiedzała Stadion Narodowy. Artykuł Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z wizytą na grobie swojego patrona pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=52013
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola