Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

V bieg Szlakiem Mięty i Kamienia za nami

Data publikacji: 2018-10-05, Data modyfikacji: 2018-10-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Biegacze z kilku województw wystartowali w mierzący 12 km biegu Szlakiem Mięty i Kamienia, który po raz piąty odbył się w naszym mieście. Wymagająca trasa, o kilku trudnych podbiegach przyciągnęła na start ponad sześćdziesięciu zawodników. Podczas tegorocznej edycji biegu wystartowali również pasjonaci chodzenia z kijkami w konkurencji Intercard Nordic Walking. Tegoroczna trasa, tak jak w poprzednich latach biegła asfaltowymi drogami Pińczowa, Brześcia, Skowronna Górnego i Dolnego oraz Koperni. Start i meta biegu zlokalizowana była przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Pińczowie. Najszybciej całą trasę w IV Biegu Szlakiem Mięty i Kamienia przebiegł Tomasz Biskupski z Sukowa. Drugi na mecie Piotr Jaśtal z Domaszowic. Trzeci na metę wbiegł Dariusz Wilk z Międzna. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Zółtak z Buska, a na pozostałych stopniach podium stanęły biegaczki z Jędrzejowa – Agnieszka Nawrot oraz Katarzyna Korpus- Mielczarska z Sławkowa. Wszyscy uczestnicy biegu na mecie zostali udekorowani pamiątkowymi medalami. Ponadto wszyscy biegacze dostali pakiety ufundowane przez organizatorów i sponsorów biegu oraz pyszny ciepły poczęstunek, który zapewniła jedna z pińczowskich firm cateringowych. Głównym organizatorem biegu był Powiatowy Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji – Hala Widowiskowo – Sportowa. Zdjęcia z tegorocznej edycji można zobaczyć na facebooku organizatora (kliknij TUTAJ) Artykuł V bieg Szlakiem Mięty i Kamienia za nami pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=50447
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola