Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W krótkim czasie zatrzymano trzech kierujących pod wpływem alkoholu

Data publikacji: 2018-10-08, Data modyfikacji: 2018-10-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzisiejszego ranka pińczowscy policjanci prowadzili akcję „Trzeźwy Poranek”. W jej wyniku, w ciągu zaledwie 40 minut, wyeliminowali z ruchu trzech kierowców będących pod wpływem alkoholu. Wcześnie rano, przy głównych drogach wjazdowych do miasta, ustawili się policjanci, którzy poddawali szybkiemu badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu kierujących wjeżdżających i wyjeżdżających z miasta. W ten sposób w ich ręce wpadło trzech mężczyzn, którzy wsiedli za kółko pomimo tego, iż znajdowali się pod wpływem alkoholu. 36-latek z powiatu jędrzejowskiego „wydmuchał” ponad 1,3 promila alkoholu, czym dopuścił się przestępstwa w ruchu drogowym. Dwaj pozostali tj. 37 i 34-latek, mieszkańcy gminy Pińczów, dopuścili się wykroczenia prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu. Obaj w chwili kontroli mieli w swoich organizmach ponad 0,25 promila alkoholu. Wszyscy wyjaśniali, że spożywanie alkoholu zakończyli wczoraj wieczorem. Nie jest to jednak żadnym wytłumaczeniem, każdy kierowca ma bowiem obowiązek zadbać o swój stan psychofizyczny. Dopiero w pełni przygotowany, trzeźwy i sprawny może wsiąść za kółko. Trzem skontrolowanym kierowcom mundurowi zatrzymali już prawa jazdy. Każdy z nich odpowie też za swoje czyny przed sądem. Mieszkańcowi powiatu jędrzejowskiego grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności. Pozostałym dwóm mężczyznom grozi natomiast kara wysokiej grzywny. Wszyscy mogą też otrzymać sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Artykuł W krótkim czasie zatrzymano trzech kierujących pod wpływem alkoholu pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=50494
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola