Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wernisaż dwóch wystaw - malarskiej i rzeźbiarskiej

Data publikacji: 2018-09-27, Data modyfikacji: 2018-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
22 września, uroczystym wernisażem dwóch wystaw – malarskiej i rzeźbiarskiej zakończył się trwający od wtorku plener rzeźbiarski p.n. „Dziedzictwo”, organizowanym przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury oraz przedsiębiorstwo Marmur-Płytki z Podłęża. Motywem przewodnim prac rzeźbiarzy, którzy do Pińczowa przyjechali z wielu zakątków Polski była sowa – jeden z symboli naszego miasta. Na wernisażu w krużganku „Belweder”, który mieści się na pierwszym piętrze PSCK zaprezentowano również prace malarskie, jakie powstały podczas pleneru malarskiego, który odbył się na początku września. Patronat nad plenerem rzeźbiarskim objął Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej. Patronat honorowy objęli burmistrzowie z Pińczowa i Strzegomia. Oba plenery zostały zorganizowane zostały w ramach 590 rocznicy lokacji Pińczowa.       Artykuł Wernisaż dwóch wystaw – malarskiej i rzeźbiarskiej pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=50326
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola