Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wparcie dla rodzin z dziećmi - Program Maluch+

Data publikacji: 2018-12-13, Data modyfikacji: 2018-12-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Minister Pracy i Polityki Społecznej po raz kolejny ogłasza otwarty konkurs ofert na finansowe wspieranie zadań z zakresu rozwoju opieki nad dziećmi do lat 3. Cel programu  Celem programu Maluch+ jest zwiększenie dostępności finansowej i terytorialnej miejsc opieki w żłobkach, dziecięcych klubach i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.   Grupę docelową Programu stanowią dzieci w wieku do lat 3 lub 4 (w przypadku gdy niemożliwe /utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym). Program Maluch realizowany przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej od 2011 roku. Poza zwiększeniem dostępności miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, celem Programu jest również poprawa funkcjonowania instytucji opieki, umożliwienie rodzicom i opiekunom podjęcie aktywności zawodowej oraz zapewnienie dzieciom miejsc opieki do czasu rozwinięcia umiejętności niezbędnych podczas edukacji przedszkolnej.  Kto i na co może uzyskać dofinansowanie? Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego (gminy, powiatu, województwa), osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej (w tym uczelni i współpracujących z uczelniami podmiotów). Program finansowany jest z dwóch źródeł: ze środków budżetu państwa oraz ze środków Funduszu Pracy. W projekcie ustawy budżetowej w rezerwie celowej ujętych jest 450 mln zł przeznaczonych na Program. W ramach programu można ubiegać się  dofinansowanie dwóch typów działań- tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki dla najmłodszych dzieci. Podmioty będą mogły składać oofet w czterah modułach:   moduł 1a – dofinansowywane będą zadania na terenie tych gmin, gdzie nie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce. Zadanie dotyczy utworzenia miejsc dla nie więcej niż 20% dzieci w rocznikach 1-2 w gminie, a wnioskowana wysokość dotacji nie przekracza 3 mln zł; moduł 1b – dofinansowywane będą zadania na terenie gmin, gdzie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce lub nie funkcjonują instytucje opieki. Zadanie dotyczy utworzenia miejsc dla więcej niż 20% dzieci w rocznikach 1-2 w gminie, a wnioskowana wysokość dotacji przekracza 5 mln zł; moduł 2 (dla JST) – zapewnienie funkcjonowania miejsc w instytucjach opieki utworzonych przez gminy przy udziale środków z programu ?MALUCH?; moduł 3 (dla podmiotów innych niż JST) – tworzenie nowych miejsc opieki przez osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej (w tym uczelnie) i zapewnienie funkcjonowania tych miejsc; moduł 4 (dla podmiotów innych niż JST) – zapewnienie funkcjonowania miejsc w instytucjach opieki utworzonych przez osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej (w tym uczelnie).   List Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dot. programu Maluch +  /PDF/   Artykuł Wparcie dla rodzin z dziećmi – Program Maluch+ pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=52260
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola