Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wybory Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów w liczbach

Data publikacji: 2018-11-05, Data modyfikacji: 2018-11-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Powyborcze emocje związane z wyborem burmistrza naszego miasta pomału opadają. Włodzimierz Badurak, który funkcję włodarza Pińczowa pełni już od 12 lat, ponownie został obdarzony przez mieszańców zaufaniem i kierować będzie pińczowskim magistratem przez kolejne 5 lat. Wybór burmistrza Miasta i Gminy Pińczów wywoływał wiele emocji wśród mieszkańców naszej małej ojczyzny. Ostatecznie w II turze wyborów Włodzimierz Badurak wynikiem 62.93 % głosów pokonał Janusza Koniusza, który uzyskał 37.07 % poparcia wyborców. A jak wybory przedstawiały się w liczbach? W niedzielnych wyborach z 17 963 uprawnionych do głosowania wyborców, w II turze udział wzięło 7986 mieszkańców miasta i gminy Pińczów, z czego ważnych głosów oddano 7931, co daje frekwencje na poziomie 43,8 %. Na Włodzimierza Baduraka głos oddało 4991 wyborców, a na Janusza Koniusza zagłosowały 2940 osoby. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zwyciężył tylko w dwóch lokalach wyborczych: w Szpitalu Powiatowym w Pińczowie oraz w Domu Pomocy Społecznej. W obu tych lokalach Janusz Koniusz zdobył 66.67% poparcia wyborców. W pozostałych 15 lokalach wyborczych zwyciężył Włodzimierz Badurak. Największą procentowo przewagę, burmistrz uzyskał w lokalach wyborczych zlokalizowanych w Zakładzie Karnym w Pińczowie (100%), w Młodzawach Dużych (77.92%), w Kozubowie (73.61%) i w Zagości Starej (72.35%). Nieważnych głosów łącznie zliczono 55. Artykuł Wybory Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów w liczbach pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=51681
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola