Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XVII EDYCJA TURNIEJU "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

Data publikacji: 2018-11-27, Data modyfikacji: 2018-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Wczoraj już po raz siedemnasty odbył się pińczowski turniej pn. „Bezpieczna Droga do Szkoły” organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Pińczowie we współpracy z jednym z dużych zakładów produkcyjnych mających swoją siedzibę w Stawianach k. Pińczowa. Głównym celem konkursu jest podnoszenie świadomości i wiedzy na temat ruchu drogowego oraz zdobywanie umiejętności reagowania w sytuacjach awaryjnych na drodze. Ponadto akcja konkursu sprzyja poprawie widoczności dzieci na drodze. Sponsor funduje specjalne emblematy odblaskowe do umieszczenia na kurtkach i tornistrach. W ciągu szesnastu lat rozdano już tysiące takich odblasków. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych konkurs podzielony był na trzy etapy: prace plastyczne tworzone jeszcze w szkołach pod okiem nauczycieli,  test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych,  prezentacja artystyczna ukazująca ku przestrodze różne historie drogowe Każdy etap był indywidualnie oceniany i nagradzany. W ten sposób wielu uczniów miało okazję zaprezentować swoje umiejętności, a jury mogło zapoznać się z całym wachlarzem dziecięcej wyobraźni. Tegoroczny konkurs wiedzy wygrała Szkoła Podstawowa nr 1 w Pińczowie. Drugie miejsce przypadło w udziale szkole z Kij, a podium uzupełniła Szkoła Podstawowa nr 2 w Pińczowie. W przedstawieniach artystycznych z kolei najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej Bogucicach. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Brześciu, a trzecie Szkoła Podstawowa w Kijach. Artykuł XVII EDYCJA TURNIEJU „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=51971
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola