Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zbigniew Kierkowski starostą pińczowskim na kolejną kadencję

Data publikacji: 2018-11-21, Data modyfikacji: 2018-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Dwóch Zbigniewów – Kierkowski i Koniusz toczyło bój o funkcję starosty pińczowskiego na najbliższą kadencję. W środę, na inauguracyjnej sesji rady powiatu, która odbyła się w hali widowiskowo – sportowej w Pińczowie, radni wybrali starostę, vice starostę, zarząd, przewodniczącego oraz jego zastępców.   I sesja Rady Powiatu rozpoczęła się od wręczenia przez Przewodniczącego Powiatowej Komisji Wyborczej nowo wybranym radnym zaświadczenia o ich wyborze. Następnie radni złożyli ślubowanie i po przedstawieniu porządku obrad wybrano Przewodniczącego Rady Powiatu. Został nim po raz kolejny Ireneusz Gołuszka (Dla Ponidzia). Vice przewodniczącymi zostały panie: Jadwiga Irla (Dla Ponidzia) oraz Irena Moskwa (Polskie Stronnictwo Ludowe). Największym znakiem zapytania tego dnia było to, kto zostanie starostą naszego powiatu. Kandydatów było dwóch. Obecnie urzędujący starosta – Zbigniew Kierkowski oraz Zbigniew Koniusz. Jednak do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dwa głosowania, ponieważ w pierwszym głosowaniu obaj kandydaci nie uzyskali wymaganej większości ośmiu głosów. Na Zbigniewa Kierkowskiego głos oddało siedmiu radnych, a na Zbigniewa Koniusza zagłosowało pięciu. Nieważnych głosów było trzy. W drugim głosowaniu wszystkie głosy były ważne i większością głosów ośmiu do siedmiu dla Zbigniewa Kierkowskiego wybrano starostę na kadencję, która potrwa do 2023 roku. Nowo wybrany starosta, po krótkim przemówieniu, w którym podziękował swojemu kontrkandydatowi Zbigniewowi Koniszowi oraz radnym za głosy na swoją osobę, zaproponował kandydaturę na vicestarostę Ryszarda Barnę. Było to jedyne zgłoszenie na tę funkcję i rada 10 głosami „za” przyjęła kandydaturę Ryszarda Barny, który ponownie będzie piastował stanowisko vice starosty. Wybrano również członków zarządu powiatu, którymi zostali: Krzysztof Słonina – Stowarzyszenia Dla Ponidzia; Bogusław Chałuda – Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Michał Leszczyński – Polskie Stronnictwo Ludowe.   Artykuł Zbigniew Kierkowski starostą pińczowskim na kolejną kadencję pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=51892
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola