Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dotychczasowi kandydaci na burmistrza Pińczowa jednoczą siły

Data publikacji: 2018-10-31, Data modyfikacji: 2018-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Janusz Koniusz, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Pińczowa może w drugiej turze liczyć na głosy wyborców swoich dwóch dotychczasowych kontrkandydatów. O swoim poparciu dla kandydata Zjednoczonej Prawicy poinformowali dziś Marcin Saltarski z Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego dla Ponidzia i Marek Omasta, który ubiegał się o głosy wyborców w pierwszej turze z list własnego komitetu. Konferencja prasowa w Parku Miejskim. Poparcie Januszowi Koniuszowi w drugiej turze wyborów przekazali Marcin Saltarski i Marek Omasta. Na zdjęciu (od lewej): Marcin Saltarski, radny Zbigniew Koniusz, poseł Krzysztof Lipiec, Janusz Koniusz – kandydat PiS na burmistrza Pińczowa i Marek Omasta Fot. Radio Kielce Janusz Koniusz w drugiej turze zmierzy się z obecnym burmistrzem Włodzimierzem Badurakiem. 21 października na kandydata Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało 20 procent mieszkańców, na obecnego włodarza 42 procent pińczowian. Janusz Koniusz liczy, że poparcie dwóch dotychczasowych kontrkandydatów, okaże się kluczowe w walce o fotel burmistrza stolicy Ponidzia. – Teraz jesteśmy razem. Wszyscy trzej uważamy, że Pińczów zasługuje na więcej. Pińczów był kiedyś jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Razem pokażemy, że nasze miasto można zmienić na lepsze, by znów było znaczącym miejscem na mapie regionu i kraju, do którego warto przyjeżdżać – podkreślił Janusz Koniusz. Marcin Saltarski z Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego dla Ponidzia w pierwszej turze wyborów uzyskał prawie 15 procent poparcia. Jak mówi, zdecydował się poprzeć kandydaturę Janusza Koniusza, bo sam podobnie jak kandydat PiS, również liczy na gruntowne zmiany w stylu zarządzania miastem, a co za tym idzie szereg nowych perspektyw, które będą sprzyjały jego rozwojowi. – Nadal jestem za zmianą w Pińczowie i w całej gminie. Gwarantem tej zmiany jest właśnie Janusz Koniusz. O jego poparcie w wyborach proszą szczególnie osoby niezwiązane z żadną partią polityczną, które oddały głos na moją osobę. Zagłosujmy za zmianą. Pińczów warto odmienić i zlikwidować panujące tu od lat układy. Czas na zmiany – przekonywał w pińczowskim Parku Miejskim Marcin Saltarski. Marek Omasta startujący z list własnego komitetu uzyskał w pierwszej turze prawie 13 procent głosów mieszkańców. Jak zauważył, forsowany przez niego w kampanii program wyborczy jest bliski temu, z którym do wyborów szedł Janusz Koniusz. więcej czytaj na www.radio.kielce.pl Artykuł Dotychczasowi kandydaci na burmistrza Pińczowa jednoczą siły pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=51087
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola