Belka
Poniedziałek, 15 Października 2018   imieniny: Jadwigi, Teresy, Brunona
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Wyborcza walka o Miasto i Gminę

Data dodania: 2018-10-13
O mandat radnego Miasta i Gminy Pińczów w liczącej 21 miejsc w Radzie Miejskiej będzie się ubiegać w tym roku 177 kandydatów z siedmiu komitetów. 17 532 uprawnionych do głoso... więcej »
 
 

Duże unijne pieniądze na rozwój powiatowej oświaty

Data dodania: 2018-10-12
Powiat pińczowski w ostatnich latach sukcesywnie realizuje projekty podnoszące standardy kształcenia w placówkach oświatowych. Aktualnie realizowany jest projekt o nazwie „Podniesienie jakośc... więcej »
 
 

Rusza liga siatkowa. W sobotę pierwsze mecze w...

Data dodania: 2018-10-12
erdecznie zapraszamy wszystkich fanów siatkówki żeńskiej, jak i męskiej do licznego kibicowania w sobotnim turnieju. Organizatorami wydarzenia jest dyrekcja naszego „zółwika”, a... więcej »
 
 

Pod koniec września w Gminie Pińczów świętowano...

Data dodania: 2018-10-11
Podczas specjalnie zorganizowanej uroczystości w Gimnazjum nr 2  „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, wraz z życzeniami od... więcej »
 
 

KRUS zaprasza na konferencję "Bezpieczna Gmina"

Data dodania: 2018-10-11
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza na konferencję „Bezpieczna Gmina”, która odbędzie się 15 października w Chrobrzu. Szczegóły na plakacie. Artyku ... więcej »
 
 

Groźny wypadek w Podłężu

Data dodania: 2018-10-11
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w czwartek po godzinie 14 w miejscowości Podłęże. Jedno z aut dachowało na jednej z posesji. Droga w miejscu zdarzenia na czas prowadzonych dzia&... więcej »
 
 

Nowy album promocyjny

Data dodania: 2018-10-10
Album pt. „590 lat Miasta Pińczowa” został wykonany w ramach projektu pn. „Promocja Miasta i Gminy Pińczów poprzez wydanie albumu fotograficznego” w ramach poddziałania 19.2 Wspar... więcej »
 
 

Wyborcza walka o powiat

Data dodania: 2018-10-09
Już za niespełna dwa tygodnie, 21 października odbędą się wybory samorządowe, w których uprawnieni do głosowania mieszkańcy wybiorą swoich przedstawicieli do rad powiat&oacu... więcej »
 
 

W krótkim czasie zatrzymano trzech kierujących pod...

Data dodania: 2018-10-08
Dzisiejszego ranka pińczowscy policjanci prowadzili akcję „Trzeźwy Poranek”. W jej wyniku, w ciągu zaledwie 40 minut, wyeliminowali z ruchu trzech kierowców będących pod wpływe... więcej »
 
 

Remis Nidy z Kamienną Brody

Data dodania: 2018-10-08
Nida Pińczów zremisowała 1:1 z Kamienną Brody, mecz XI kolejki, IV ligi grupy świętokrzyskiej. Pierwszy na listę strzelców wpisał się zawodnik z Kamiennej. W 17. minucie Przemy... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 130
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola