Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Padł rekord dla Kuby, w 18. akcji Oddaj Krew...

Data dodania: 2018-12-08
Zbiórką 47,7 litrów krwi, zakończyła się organizowana po raz osiemnasty przez Krewkich Ponidzian – akcja krwiodawstwa Oddaj Krew Podziel się życiem. Chętnych było tak du&... więcej »
 
 

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt

Data dodania: 2018-12-05
W dniu 5. grudnia w hali POKSTiR w Pińczowie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt.  W sportowej rywalizacji zmierzyły się dziewczęta z klas 7-8 szko... więcej »
 
 

Szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Data dodania: 2018-12-05
Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Józef Cepil zaprasza na szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich. Szkolenie odbędzie się 10 grudnia 2018 roku (poniedziałek) o... więcej »
 
 

"Dzieje i kultura miasta Pińczowa do 1981 roku" -...

Data dodania: 2018-12-05
Opracowanie zostało wykonane w ramach projektu pn. Zachowanie dziedzictwa oraz promocja obszaru poprzez opracowanie publikacji historycznej  „Dzieje i kultura miasta Pińczowa do 1981 roku” w ramach ... więcej »
 
 

Pińczowska biblioteka na 3. miejscu w województwie 

Data dodania: 2018-12-03
„Rzeczpospolita” opublikowała w piątek Ranking Bibliotek 2018. Miło nam poinformować, że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie zajęła 3. miejsce w województwie... więcej »
 
 

Niespokojny weekend pińczowskich strażaków

Data dodania: 2018-12-03
Miniony weekend nie należał do spokojnych na terenie powiatu pińczowskiego. W dniach od 1 do 2 grudnia br. pińczowscy strażacy interweniowali łącznie 7 razy (przy pięciu pożarach oraz d... więcej »
 
 

Grudniowe seanse Profesjonalnego Kina Objazdowego...

Data dodania: 2018-12-03
Zarezerwuj swój czas na kinowe emocje z Objazdowym Kinem Outdoor Cinema. Widzimy się 9 grudnia w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Zobaczymy: „Miśków dwóch w Nowym Yorku&... więcej »
 
 

Umowa na fotowoltaikę podpisana 

Data dodania: 2018-11-30
W Urzędzie Miejskim w Pińczowie podpisano umowę na wykonanie 191 instalacji solarnych oraz 126 fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Pińczów. Na dokumencie umowy swoje podpisy z... więcej »
 
 

Zaczytany dom kultury

Data dodania: 2018-11-30
Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury bierze udział w projekcie ?Zaczytany dom kultury 2018″ Narodowego Centrum Kultury.  Projekt polega na współpracy z Domami Kultury poprzez umożliwie... więcej »
 
 

Legendy szczypiorniaka w Pińczowie

Data dodania: 2018-11-29
Piłkarze ręczni światowego formatu zagościli w czwartek w pińczowskim magistracie. Powodem wizyty szczypiornistów w naszym mieście jest plan utworzenia w Pińczowie akademii piłki r... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 140
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola