Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Pińczów, Działoszyce, Kije, Michałów, Złota
Belka
Piątek, 17 Sierpnia 2018   imieniny: Anita, Julianna, Jacek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Aukcja 2018 - podziękowania

Data dodania: 2018-08-15
Szanowni Państwo! Serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy wzięli udział w organizacji oraz pomogli w przebiegu tegorocznej edycji aukcji w Janowie Podlaskim. Przede wszystkim pracow... więcej »
 
 

Aukcja charytatywna - Ursus pomaga

Data dodania: 2018-08-15
Zanim przystąpiono do licytacji koni arabskich, odbyła się aukcja charytatywna, z której dochód przekazany zostanie w całości na rzecz poszkodowanej w pożarze rodziny z gminy Jan... więcej »
 
 

Dożynki Gminne 2018 - zaproszenie

Data dodania: 2018-08-13
Rozpoczęliśmy dożynkami wodniackimi – 12 sierpnia, teraz zapraszamy Was na dożynki tradycyjne – w najbliższą niedzielę – 19 sierpnia.    Ar... więcej »
 
 

I pińczowskie dożynki wodniackie - "Dopływki" za...

Data dodania: 2018-08-13
To miejsce, ci ludzie, ten klimat. W niedzielne popołudnie, nad pińczowskim zalewem, odbyły się pierwsze wodniackie dożynki. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że to jedyna tak... więcej »
 
 

Skutki niżu Oriana w powiecie pińczowskim

Data dodania: 2018-08-13
W dniu 10 sierpnia 2018 r. nad powiatem pińczowskim przeszły burze z porywistym wiatrem, związane ze zjawiskami meteorologicznymi niżu Oriana przechodzącego nad Polską. Stanowisko kierowania Komendan... więcej »
 
 

Jak Pozytywnie Nakręceni swoją muzyką promują...

Data dodania: 2018-08-13
Grają muzykę z gatunku folk – rock – pop z nutką bałkańsko – góralskiej fantazji. Na polskiej scenie muzycznej są już od sześciu lat. Posiadają na swoim konci... więcej »
 
 

Nowa wystawa w Galerii Belweder

Data dodania: 2018-08-12
Od piątku w Galerii Belweder Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury można zapoznać się z nową wystawą malarstwa. Tym razem prezentujemy prace autorstwa Mariana Żywczyka z Buska Z... więcej »
 
 

Bułat Okudżawa wiecznie żywy w pieśniach i...

Data dodania: 2018-08-12
Ponadczasowe piosenki Bułata Okudżawy w nietuzinkowych aranżacjach muzyków trójmiejskiego zespołu Piramidy rozbrzmiewały dziś w sali Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury... więcej »
 
 

Sukcesy na Narodowym Pokazie Koni Arabskich

Data dodania: 2018-08-12
Podczas zakończonego dziś XL Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi nasze konie zdobyły sześć medali (w tym trzy złote) oraz szereg nagród dodatkowych. W czempionacie klaczy m ... więcej »
 
 

Pińczowska Fiesta Balonowa - zaproszenie

Data dodania: 2018-08-09
Starosta Pińczowski oraz Aeroklub Regionalny w Pińczowie zapraszają na Pińczowska Fiestę Balonową! Artykuł Pińczowska Fiesta Balonowa – zaproszenie pochodzi z serwisu Serwis Interne... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 119
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola