Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Enea przywraca dostawy prądu do kolejnych miejscowości

Data publikacji: 2017-08-21, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Enea przywraca dostawy prądu do kolejnych miejscowości

W ciągu dwóch dni energetycy Enei przywrócili zasilanie u 180 tys. Odbiorców. Ze skutkami piątkowego kataklizmu walczy nieprzerwanie ponad 1 000 specjalistów z firmy. W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, pod przewodnictwem wojewody Zbigniewa Hoffmanna, odbyło się kolejne posiedzenie sztabu zarządzania kryzysowego związane z usuwaniem skutków piątkowych nawałnic. W posiedzeniu wziął udział Andrzej Piotrowski, wiceminister energii. Eneę reprezentowali prezesi: Mikołaj Franzkowiak i Andrzej Kojro.

Podczas spotkania przedstawiciele służb złożyli wojewodzie wielkopolskiemu raport z bieżącej sytuacji i zaawansowania prac przy usuwaniu skutków piątkowej nawałnicy, która dokonała ogromnych zniszczeń również w infrastrukturze energetycznej. Wojewoda podziękował wszystkim zaangażowanym w niesienie pomocy Wielkopolanom dotkniętym przez żywioł oraz podkreślił, że powrót do normalności przebiega sprawnie dzięki bardzo dobrej komunikacji i współpracy pomiędzy wszystkimi służbami, centrami zarządzania kryzysowego oraz samorządami terytorialnymi.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się po posiedzeniu sztabu kryzysowego, słowa wojewody potwierdził przebywający w Poznaniu wiceminister energii, Andrzej Piotrowski. Minister osobiście zapoznaje się ze skutkami burz oraz postępem prac w przywracaniu zasilania i dostaw energii elektrycznej do wielkopolskich domów i firm.

– Nie zostawimy nikogo bez dostaw prądu. Będziemy pracowali aż do skutku. Dzisiaj jest wyjątkowy dzień, święto energetyków, ale wszyscy pracują i będą pracowali tak długo, aż do końca usuną wszystkie awarie. Wiem, że to trochę trwa, ale ogrom zniszczeń jest wielki. Dlatego też proszę wszystkich o cierpliwość i wyrozumiałość – powiedział minister Andrzej Piotrowski.

Obecni na spotkaniu prezesi Enei i Enei Operator podkreślili, że ponad 1 000 osób, energetyków oraz służb wsparcia, od piątku nieustannie pracuje nad wznawianiem dostaw energii elektrycznej. W ciągu dwóch dni w Wielkopolsce prąd wrócił już do ponad 110 tys. Odbiorców w 860 miejscowościach.

– W krytycznym momencie bez dostaw prądu było 220 tys. Odbiorców z obszaru działania Enei Operator. Do tej chwili do 180 tys. przywróciliśmy już zasilanie. Żeby zobrazować sobie skalę prac, które trzeba wykonać w najbliższym czasie, powiem, że musimy odbudować ok. 20 km linii wysokiego napięcia. Dla porównania, to odległość z Poznania do Szamotuł, czy Obornik. Linii średniego napięcia musimy wybudować jeszcze więcej, bo aż 50 km – to tyle, co odległość z Poznania do Wrześni – powiedział Mikołaj Franzkowiak, wiceprezes Enei.

– Od piątku pracujemy bez przerwy. Nie mają znaczenia dni świąteczne. Jesteśmy zmobilizowani i przywróciliśmy już dostawy do większości naszych Odbiorców. Jednakże musimy też pamiętać o bezpieczeństwie naszych pracowników. Pracujemy ciężko, w bardzo trudnych warunkach, często na podmokłym gruncie, pod presją czasu i stąd nasza uwaga, skupienie muszą być jeszcze większe niż zazwyczaj – dodał Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

Bez dostaw energii elektrycznej pozostaje 33 tys. Odbiorców na całym obszarze obsługiwanym przez Eneę Operator. W Wielkopolsce – głównie w powiecie wrzesińskim i średzkim – niecałe 4 tysiące. W województwie kujawsko-pomorskim i pomorskim: ok. 29 tys. (Chojnice, Nakło i okolice Mogilna).

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola