Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ZAOSTRZENIE KAR ZA NIEOSTROŻNOŚĆ Z CZWORONOGAMI

Data publikacji: 2018-11-19, Data modyfikacji: 2018-11-21
A A AWydrukDrukuj  
 
W miniony czwartek weszły w życie nowe przepisy dotyczące właścicieli czworonogów. W niektórych przypadkach kara grzywny wzrosła z 250 do nawet 5000 złotych. Od 15 listopada weszła w życie nowelizacja kodeksu wykroczeń, wśród zmian przepisów najważniejsze z nich dotyczą właścicieli czworonogów. Ustawodawca wyraźnie zaostrzył kary za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Do tej pory sprawcy wykroczenia groziła grzywna do 250 złotych lub nagana, natomiast po zmianach karą może być ograniczenie wolności, grzywna do 1000 złotych albo kara nagany. Uzupełniając ten przepis, w przypadku gdy czworonóg swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, właściciel podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 5000 złotych lub karze nagany. Zaostrzenie przepisów dotyczy również szczucia psem. Po zmianach kara grzywny za ten czyn wzrosła z 1000 do nawet 5000 złotych.   Artykuł ZAOSTRZENIE KAR ZA NIEOSTROŻNOŚĆ Z CZWORONOGAMI pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=51879
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola