Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zawalone rusztowanie, połamane drzewa i zerwany dach to skutki nocnej wichury

Data publikacji: 2018-09-24, Data modyfikacji: 2018-09-24
A A AWydrukDrukuj  
 
W poniedziałek, około godziny 4:00 rano, silny, porywisty wiatr przewrócił rusztowanie, które stało przed jednym z bloków na osiedlu Podgórze w Pińczowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W momencie upadku nie przechodził żaden mieszkaniec. Na miejscu pracują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie oraz inspektorzy nadzoru budowlanego. To była niespokojna noc dla mieszkańców niemalże całej Polski. Gwałtowny wiatr nie oszczędził również mieszkańców powiatu pińczowskiego.  Oficer Prasowy KP PSP Pińczów – Paweł Obważanek poinformował, że strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży  Pożarnej w Pińczowie, do godziny 7:30 mieli 15 wyjazdów, w większości do powalonych konarów drzew, choć wiatr zerwał również poszycie dachu w jednym z domów oraz uszkodził tunel w szklarni. Do najniebezpieczniejszego zdarzenia doszło jednak w Pińczowie na osiedlu Podgórze. Rusztowanie, które stało przy jednym z dwupiętrowych bloków, runęło jak domek z kart. Na szczęście w czasie tego zdarzenia nikogo nie było w pobliżu konstrukcji. Jak powiedział nam Oficer Prasowy KPP w Pińczowie – Damian Stefaniec, na miejscu zdarzenia policjanci wraz z inspektorem nadzoru budowlanego ustalają wstępne przyczyny zawalenia się konstrukcji oraz czy nie doszło do zaniedbań, które mogły doprowadzić do zagrożenia życia lub zdrowia.   Artykuł Zawalone rusztowanie, połamane drzewa i zerwany dach to skutki nocnej wichury pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=50261
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola