Belka
Niedziela, 21 Lipca 2024   imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Andrzej Drozd i Ryszard Radwański odwiedzili Pińczów. Rozmawiali z Panem Burmistrzem o inwestycjach, kulturze i współpracy

Data publikacji: 2022-04-05, Data modyfikacji: 2022-04-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Andrzej Drozd i Ryszard Radwański odwiedzili Pińczów. Rozmawiali z Panem Burmistrzem o inwestycjach, kulturze i współpracy
Andrzej Drozd, przewodniczący Komisji Karpackiej z Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Ryszard Radwański, dyrektor ds. inwestycji z firmy Sim Południe, w poniedziałek, 21 marca odwiedzili nasz Pińczów. Panowie towarzyszyli w wizycie Panu Ministrowi Michałowi Cieślakowi, który tego dnia przekazał dary dla osób z Ukrainy, które u nas schroniły się przed wojną.
Nasi goście spotkali się z Włodzimierzem Badurakiem, burmistrzem Pińczowa. Rozmawiali na tematy inwestycji i kultury. Byli zachwyceni działalnością naszego Pińczowskiego Samorządowego Centruym Kultury i Muzeum Regionalnego.

Podczas spotkania omawiano także rewizytę w Mielcu przedstawicieli samorządu Pińczowa wraz z przedstawicielami naszych instytucji kultury.

, Źródło artykułu: Urząd Miejski w Pińczowie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola