Belka
Niedziela, 21 Lipca 2024   imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zimą też niebezpiecznie nad wodą

Data publikacji: 2018-12-17, Data modyfikacji: 2018-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Po ostatnich mrozach zbiorniki wodne pokryły się warstwą lodu, jednak zbyt cienką by utrzymać ciężar człowieka. Każdy kto zdecyduje się wejść na taki lód naraża się na realne ryzyko wypadku lub nawet utonięcia. Ujemna temperatura sprawiła, że większość zbiorników wodnych pokryła się lodem, który może kusić śmiałków próbą wejścia na jego taflę. Należy jednak pamiętać, że bezpieczna grubość lodu wymaga co najmniej kilku, kilkunastu dni silnego mrozu. Z całą pewnością ten obecny nie pozwala na korzystanie ze sportów zimowych na lodzie, ani nawet zwykłą zabawę. Tym bardziej, że synoptycy pod koniec tygodnia zapowiadają odwilż. Dni mroźne przeplatane odwilżą dodatkowo zmieniają i osłabiają strukturę lodu. Pamiętając o tym, że co roku w całej Polsce dochodzi do wypadków i utonięć związanych z wchodzeniem na zbyt cienki lód i załamania się jego powierzchni, prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności nad wodą. Dotyczy to przede wszystkim rodziców. Nie pozwólmy, aby dzieci spędzały same czas w pobliżu zbiorników wodnych, a tym bardziej aby wchodziły na lód. Zagrożoną grupą są również wędkarze, którzy nierzadko ufając swojemu doświadczeniu przeceniają grubość lodu i jego stabilność. Artykuł Zimą też niebezpiecznie nad wodą pochodzi z serwisu Serwis Internetowy Miasta Pińczów.

Pełna treść wiadomości na: pinczow.com/?p=52286
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pińczowski

  Powiat pińczowski – powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Pińczowie. W skład powiatu znajdującego się w dolinie rzeki Nidy wchodzą następujące gminy: Pińczów, Działoszyce, Złota, Michałów, Kije.

  Teren powiatu w województwie świętokrzyskim to zaledwie 612 tys. km². Co ciekawe, prawie cały ten teren objęty jest różnymi formami ochrony. Wyróżnić można trzy parki krajobrazowe o niepowtarzalnych walorach estetycznych: Kozubowski Park Krajobrazowy, Nadnidziański Park Krajobrazowy i Szaniecki Park Krajobrazowy. Wśród innych atrakcji grzech nie wymienić szlaku turystycznego Madonny Ponidzia, pałacu Wielkopolskich w Chrobrzu, Ekspressu Ponidzie, Stadniny Koni w Michałowie (jedna z większych stadnin koni czystej krwi arabskiej w Europie) czy Ogrodu na Rozstajach.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola